top of page

Anglická etapa III. - Jedno Prezzo, spousta příběhů

Z Anglie mi nejvíc v paměti utkvěli lidé. Přátelé, kamarádi, známí... Několik z nich jsem požádala, aby se podělili i o svou zkušenost z UK - a hezky je vyzpovídala. Tady je máte - ADAM KARAS, KASIA KCIUK, MONIKA "PRINCESS" JURÁSKOVÁ, PATRIK URBAN a KAROLINA TICHAVSKÁ.

adam profilovka.jpg

ADAM KARAS

Brighton → Studénka

Nejtěžší bylo rozumět jazyku a anglické kultuře. Rozpoznat opravdové přátelé od šmejdů, kteří chtějí jen parazitovat. Těžké byly hlavně začátky v Londýně, který stále přirovnávám k džungli, ve které přežije jen silnější. Naprostá brnkačka bylo utracení vydělaných peněz :-D

VÍCE

kasia.jpg

KASIA KCIUK

Brighton → Myszków

Anglie? Různí lidé, různé povahy. Lidé mimo Polsko pro mě budou vždycky jiní. Brity respektuju, ale… oni jsou taaak líní k..wa! A myslí si o sobě jak moooc jsou důležití! A pořád si na něco stěžovali...!

Jinak je to krásná země s nádhernou přírodou a taky se spoustou zvláštností. 

VÍCE

princess profil.jpg

MONIKA "PRINCESS" JURÁSKOVÁ

Brighton

V Anglii jsem začala pracovat jako au-pair, což byl  dobrý začátek pro zdokonalení se v angličtině.  Vystřídala jsem ještě několik dalších pracovních pozic, včetně Prezza. V dubnu jsem v UK konečně nastoupila do práce, která bude v mém vystudovaném oboru.

VÍCE

patrik.jpg

PATRIK URBAN

Brighton → Ostrava

V Česku mě před odjezdem nic nedrželo. Miloval jsem angličtinu a chtěl jsem zkusit jinačí život a vydělat si i nějaký slušný peníze. Neměl jsem žádná očekávání. Jen jsem doufal, že v Anglii bude lepší životní úroveň než v Ostravě.

VÍCE

karolina.jpg

KAROLINA TICHAVSKÁ

Brighton

V Anglii člověk může dělat cokoli. Nikdo nikoho nesoudí. Odstěhovala jsem se sem kvůli změně - těch se lidé v Česku bojí a nemají je rádi. Pokud chcete zkusit život v jiné zemi - jeďte, o nic nepřijdete! 

VÍCE

bottom of page